KND – Koło Naukowe Dietetyków

W wyniku dużego zainteresowania studentów Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia zostało utworzone Koło Naukowe Dietetyków, które rozpoczęło swoją działalność  w lutym 2016 r (oficjalnie powołane 26 lutego 2016 roku uchwałą Senatu KWSPZ). Opiekunem Koła Naukowego Dietetyków została Pani dr Elżbieta Trzyna. Członkiem Koła Naukowego Dietetyków może zostać każdy student Wydziału Promocji Zdrowia zainteresowany tematyką żywności i popularyzowania wiedzy z zakresu racjonalnego żywienia.

Molekularne podłoże otyłości – bezpłatny wykład

Koło Naukowe Dietetyków Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia zaprasza na BEZPŁATNY WYKŁAD na temat „Molekularne podłoże otyłości”, który wygłosi dr Małgorzata Tyszka – Czochara z Wydziału Farmacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wykład będzie miał miejsce 15 czerwca 2016 r., o godz. 17.00 w budynku Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia Kraków, ul. Lea 203, sala L11.

plakat-molekularne

Ekologiczne gotowanie
30 maja br., odbyło się nietypowe spotkanie Koła Dietetyków. Studenci mieli okazję poznać nowe urządzenie firmy Tefal – robot kuchenny Cuisine Companion.

Wraz z Kuźnią Dobrego Smaku uczestnicy warsztatów mogli przetestować urządzenie, które  jest niezwykle pomocne nie tylko w kuchni dietetyka.  Robot kuchenny zaproponowany przez firmę Tefal wzbudził wśród Studentów wielkie zainteresowanie, a przygotowane, przez uczestników, potrawy były nie tylko smaczne, ale i zdrowe, a co najważniejsze przygotowane w krótkim czasie.

Każdy miał okazję samodzielnie wykonać różne potrawy i przekonać się jak łatwe w obsłudze jest urządzenie, a gotowanie z kuchennym kompanem jeszcze przyjemniejsze.

Spotkanie zakończone było degustacją potraw i oceną walorów smakowych, a także wartości odżywczej przygotowanych zup, drugich dań oraz deserów.

Wyjazd do firmy OLIMP LABORATORIES

Nasz początek wspólnych spotkań to wyjazd do firmy Olimp Laboratories w Dębicy z udziałem studentów kierunku Dietetyki. Przedsiębiorstwo Olimp już od zewnątrz zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Po przekroczeniu progu firmy spotkaliśmy się z dużą sympatią pracowników firmy, powitano nas niezwykle serdecznie. Po przebraniu w odzież ochronną (sterylne jednorazowe komplety ochronne) zwiedziliśmy  firmę Olimp, która  regularnie kontroluje skład i jakość surowców stosowanych do produkcji  suplementów i odżywek. Bezpieczeństwo produktów gwarantuje zaplecze badawczo-rozwojowe oraz nowoczesne laboratoria. Każdy dostawca podlega surowej weryfikacji, a do produkcji używane są surowce wyłącznie o najwyższej, sprawdzonej jakości. Cały proces produkcyjny odbywa się w oparciu o najnowocześniejsze technologie wytwarzania i jest kontrolowany na każdym z etapów: projektowania, wyboru surowców, prób pilotażowych aż po zwolnienie wyrobu gotowego do dystrybucji, dzięki czemu produkt stworzony przez firmę Olimp spełnia rygorystyczne wymagania jakościowe rynku. Dowiedzieliśmy się również, iż podkarpacka firma w tym roku chce również przejść audyt, którego celem jest uzyskanie statusu zakładu farmaceutycznego i rozszerzenie produkcji o preparaty lecznicze. Atrakcją była degustacja najnowszego suplementu stworzonego przez specjalnie wykfalifikowanych pracowników. W plastikowych kubeczkach otrzymaliśmy po dwie próbki, które zawierały suplement diety o właściwościach diety wysokobiałkowej. Zaprezentowano nam dwa te same warianty o różnych smakach – truskawkowym oraz waniliowym. Suplement miał postać płynną, gęstą konsystencję oraz przyjemny zapach. Kolejnym ciekawym pomieszczeniem była mała sala w której przeprowadzano testy sprawnościowe z udziałem ochotników. Poprzez badania tego typu, firma uzyskuje informację czy lub na ile wyprodukowany suplement lub odżywka są skuteczne.

Warsztaty przygotowania SUSHI

Działalność warsztatami kulinarnymi związanymi z przygotowaniem SUSHI. Na Warsztaty przybyli licznie studenci kierunku dietetyki i fizjoterapii.  Zajęcia przygotowała Agnieszka Sołtys w asyście Izabeli Siepietowskiej, które przygotowały wszystkie profesjonalne produkty pochodzenia azjatyckiego. Efekty warsztatów widoczne poniżej.